Fotopasca zachytila medveďa medzi Rožňavou a obcou Gemerská Poloma

Upozornenie na výskyt medveďa v lesoch východného Slovenska v okolí obce Gemerská Poloma a mesta Rožňava, ktoré sa nachádzajú v Košickom kraji, bolo uverejnené na sociálnej sieti a obecnej stránke v utorok 18. júna. Medveď bol opakovane spozorovaný v oblasti pod vrchom Turecká v lokalitách Kolesár, Momot a Rusnáková lúka. Šelma prekvapila rodinu s dieťaťom, k útoku však nedošlo, o jeho výskyte bolo informované miestne poľovné združenie.

Na Rusnákovej lúke sa šelmu podarilo zachytiť na fotopascu v piatok 14. júna. Lokalita je vyhľadávaná ako miestnymi, tak aj hubármi, obec v tejto súvislosti žiada návštevníkov o zvýšenú obozretnosť a opatrnosť pri pohybe v uvedených lokalitách. V blízkosti sa tiež nachádza rozhľadňa a obec Betliar – oblasť je navštevovaná turistami a rodinami.


Medveď medzi obcou Gemerská Poloma a mestom Rožňava

Foto: Obec Gemerská Poloma

Z južnej časti Košického kraja nejde tento rok o prvé upozornenie na výskyt medveďov, lepší prehľad o lokalitách vám poskytne mapa hlásení výskytu medveďa, na ktorej nájdete zaznamenané upozornenia od obcí a miest Slovenska. Aktuálne informácie a upozornenia nájdete naďalej na našom blogu v kategórii Medvede na Slovensku.