Medveď medzi obcami Šemša a Malá Ida pri Košiciach

Upozornenie na medveďa medzi obcami východného Slovenska neďaleko mesta Košice sa na sociálnej sieti objavilo v piatok 31. mája. Medveď bol videný na lúke necelé 2 kilometre od obce Šemša a Malá Ida v okrese Košice-okolie, následne prebehol cez cestu II. triedy č. 548 smerom do lesa. Obyvatelia a návštevníci by preto mali v tejto lokalite zvýšiť opatrnosť, oblasť je vyhľadávaná aj hubármi z okolia.

Medvede sa v tejto lokalite zvyčajne nevyskytujú a je preto pravdepodobné, že šelma cez toto územie migruje do inej oblasti – aktuálne stále prebieha ruja, počas ktorej je aktivita medveďov vyššia a môžu sa pohybovať aj na miestach, kde sa inak nevyskytujú.


Na medveďa upozorňovala začiatkom apríla aj neďaleká obec Rudník, šelmu spozorovali blízko lesa za obcou, v susednej obci Poproč sa medveď pohyboval blízko rodinných domov, viac informácií nájdete v tomto článku.

Lepší prehľad o lokalitách vám poskytne mapa hlásení výskytu medveďa, na ktorej nájdete zaznamenané upozornenia od obcí a miest Slovenska. Aktuálne informácie a upozornenia nájdete naďalej na našom blogu v kategórii Medvede na Slovensku.