Medveď pri cintoríne pri obci Gôtovany

Obec Gôtovany upozorňuje obyvateľov na výskyt medveďa, ktorého pohyb bol zaznamenaný v utorok 16. apríla v ranných hodinách. Šelma sa pohybovala v nižnej časti obce v blízkosti cintorína v smere na obec Galovany. Obec leží v blízkosti Liptovskej Mary medzi Liptovským Mikulášom a Ružomberkom, v blízkosti obce sa nachádza Sokolčianska zátoka, ktorá je súčasťou Liptovskej Mary a jedná sa o obľúbený revír pre rybárov a návštevníkov z okolia. 

Obec prosí obyvateľov o zvýšenie opatrnosti pri prechádzach v uvedenej oblasti, najmä v ranných a večerných hodinách, kedy je aktivita medveďov vyššia. Zároveň je potrebné vyhýbať sa husto zarasteným a neprehľadným oblastiam.


Medveď pri domoch v obci Svätý Kríž

Na medveďa v blízkej lokalite upozorňovala 5. apríla aj obec Svätý Kríž pri Liptovskom Mikuláši, medveď sa pohyboval priamo pri rodinných domoch v hornej časti obce. Viac informácií a video medveďa z obce Svätý Kríž nájdete v tomto článku.

Medveď v obci Svätý Kríž priamo pri rodinných domoch.

Medveď 5. apríla v obci Svätý Kríž / Foto: Facebook Lucia K.

Aktuálne informácie nájdete aj naďalej na našom blogu v kategórii Medvede na Slovensku, lepší prehľad o udalostiach a hláseniach o výskyte medveďov vám poskytne naša pravidelne aktualizovaná mapa, na ktorej nájdete zaznamenané udalosti aj z roku 2023.