Medveď pri obci Uhliská a pri časti Majere, obľúbená lokalita hubárov v okrese Levice

Obec Uhliská, ktorá sa nachádza v okrese Levice upozorňuje obyvateľov na pohyb medveďa, ktorého zachytila fotopasca miestneho poľovníckeho združenia ešte 1. júla v nočných hodinách. Upozornenie uverejnila obec na svojej oficiálnej stránke, medveď sa má pohybovať aj v blízkosti rodinných domov. Pohyb medveďa bol zachytený na Uhliskách a Majeroch.

Na výskyt medveďa pri Uhliskách a Majeroch upozornili miestnych obyvateľov obecným rozhlasom a tiež SMS správami, apelujú na zvýšenú ostražitosť pri pohybe v okolitých lesoch, je potrebné byť obozretný a všímať si okolie.


Lokalita okolo Uhliska je obľúbená najmä medzi hubármi z celého regiónu, medveď je však v tejto lokalite raritou. V blízkosti sa nachádzajú Štiavnické vrchy, v ktorých sa však medveď vyskytuje trvalo už niekoľko desaťročí, pravdepodobne preto ide o zatúlaného jedinca z tejto oblasti. Obec leží na juhozápadnom výbežku Štiavnických vrchov.

Aktuality o medveďoch z nitrianskeho regiónu nájdete v kategórii medvede v Nitrianskom kraji, pre lepší prehľad o lokalitách, v ktorých prevažne tento rok upozorňovali na pohyb medveďa v blízkostí obcí sa môžete pozrieť na mapu medveďov – mapa nezobrazuje populáciu medveďa na Slovensku, ale hlásenia obcí o ich výskyte v blízkosti ľudí.