Medveď roztrhal lesnú zver blízko domov v obci Gánovce

Obec Gánovce, ktorá sa nachádza v okrese Poprad v Prešovskom kraji, upozorňuje obyvateľov na výskyt medveďa v blízkosti obývanej časti obce. Ako informovali v nedeľu 26. mája na sociálnej sieti, nad obcou Gánovce v oblasti medzi cintorínom a sadom boli nájdené kadávre usmrtenej lesnej zveri. Lokalita sa nachádza približne 200 metrov od rodinných domov smerom na susednú obec Hozelec.

V lokalite boli po útoku medveďa nájdené kadávre jelenice a mladého jeleňa – nakoľko ide o oblasť, ktorá je obľúbeným miestom na prechádzky, obec žiada obyvateľov, aby zvážili pohyb v tejto lokalite. Je pravdepodobné, že sa šelma môže do tejto oblasti pre kadávre vrátiť. O situácii bol informovaný Zásahový tím ŠOP SR.


Medveď roztrhal zver medzi obcou Gánovce a Hozelec
Medveď pri obci Gánovce roztrhal lesnú zver

Foto: Obec Gánovce

Na medveďa upozorňovala obec Gánovce aj koncom marca na základe informácií od policajného zboru, šelma sa pohybovala v lokalite známej ako Kožuchovský lesík – približne 500 metrov od obývanej časti obce a 2 kilometre od popradského sídliska Juh 3.

Lepší prehľad o lokalitách, kde na ne upozorňovali najčastejšie, vám poskytne mapa hlásení výskytu medveďa, na ktorej nájdete zaznamenané upozornenia od obcí a miest Slovenska. Aktuálne informácie a upozornenia nájdete naďalej na našom blogu v kategórii Medvede na Slovensku.