Medveď roztrhal ovcu v blízkosti miestnej časti Veľká Lehôtka pri Prievidzi

Pri miestnej časť Veľká Lehôtka, ktorá sa nachádza necelé 3 kilometre od mesta Prievidza v Trenčianskom kraji, došlo 13. apríla v nočných hodinách k škodovej udalosti, pri ktorej medveď usmrtil ovcu – incident sa podľa dostupných informácií odohral necelých 100-200 metrov od rodinných domov na lúke za záhradami. Miesta časť žiada obyvateľov o zvýšenú ostražitosť pri pohybe a turistike v okolitých oblastiach – opatrnosť je na mieste aj pre obyvateľov blízkych častí Malá Lehôtka, Štvrte a Hradec pri Prievidzi, ktoré sú od miesta udalosti vzdialené necelý kilometer.

Na miesto bola privolaná polícia a členovia Zásahového tímu Štátnej ochrany prírody. „Stádo oviec bolo v noci mimo ohrady bez dozoru strážneho psa. Zásahový tím zvýši v lokalite hliadkovú činnosť, odstráni akékoľvek atraktanty a navrhne preventívne opatrenia pre chovateľa“, informovala hovorkyňa ŠOP SR, Kristína Bocková.


Na lúke bolo v tom čase viac ako 25 kusov oviec, ktorým sa pred medveďom podarilo utiecť, upresnil chovateľ. Medveď sa podľa miestnych pohybuje v okolí už dlhší čas, škody boli spôsobené aj v minulosti, šelma sa však nikdy nepohybovala tak blízko.

Aktuálne informácie nájdete aj naďalej na našom blogu v kategórii Medvede na Slovensku, lepší prehľad o udalostiach a hláseniach o výskyte medveďov vám poskytne naša pravidelne aktualizovaná mapa, na ktorej nájdete zaznamenané udalosti aj z roku 2023.