Medveď spôsobil škody na včelstvách v obci Podhradie

Obec Podhradie upozorňuje na opakovaný výskyt medveďa, ktorý sa pohybuje v blízkosti obce. Podhradie leží v Žilinskom kraji neďaleko mesta Martin a blízko obce Sučany, kde problémy s medveďmi riešia takmer pravidelne a lokalite je dobre známa aj Zásahovému tímu. V Podhradí sa šelma pohybovala aj v stredu 18. októbra v nočných hodinách, v lokalite nad ulicou Slatinská.

Medveď po prekonaní oplotenia spôsobil škody na majetku a zničil včelín, ktorý sa nachádza na oplotenom pozemku za domami. Na pohyb medveďa upozorňovali obyvatelia aj nasledujúcu noc, rovnako aj v miestnej časti Konské, ktorá sa nachádza medzi obcou Nolčovo.


Zničený včelín medveďom v obci Podhradie
Medveď v obci Podhradie zanechal zničené včelíny a spôsobil škody na majetku

Foto: Facebook Obec Podhradie pri Martine / Vladimír Volna

Podobný incident sa odohral pred pár dňami aj v obci Stráňavy pri Žiline, medveď 17. októbra zničil včelstvá, ktoré sa nachádzali na záhrade len 40 metrov od rodinného domu. Podobných prípadov môže na jeseň pribúdať, medvede hľadajú dostupnú potravu, ktorá im poskytne dostatok energie pre prežitie zimných mesiacov.

Lepší prehľad o lokalitách vám poskytne naša mapa hlásení medveďa, na ktorej nájdete oblasti, v ktorých za rok 2023 upozorňovali na prítomnosť medveďa a tiež miesta, kde došlo k útokom a stretom. Aktuálne informácie z celého Slovenska nájdete v kategórii Medvede na Slovensku.