Medveď v Smižanoch? Ale kdeže … video je z Číny

V utorok sa na sociálnych sieťach začalo šíriť video, v ktorom je zaznamenaný incident s medveďom, ktorý naháňa ľudí. Údajne sa to stalo v rómskej osade v obci Smižany na Spiši – čo sa však viacerým komentujúcim nepozdáva – ide o HOAX.

Štátna ochrana prírody SR upozorňuje, že video je výmysel a nepochádza zo Slovenska. O tejto skutočnosti informovala manažérka pre komunikáciu ŠOP, Kristína Bocková, agentúru TASR.


„ŠOP SR dáva na vedomie verejnosti, že sa nepravdivá informácia šíri na sociálnych sieťach, týkajúca sa videa s medveďom, ktorý údajne bol zachytený pri obci Smižany. Video je v skutočnosti z Číny. Preto vyzývame verejnosť aj médiá, aby sa nešírila panika a strach z medveďov na základe neoverených informácií,“ povedala Bocková.

Video medveďa v ,,Smižanoch,, – možno v čínskych Smižanoch 🙂

@zakame1 Shocking Video : Bear Attacks Police on the Roof of a Chinese Village Barn #bear #attack #china #nature #worldWide #tiktokmedia #shocking #animalplanet #foryoupage ♬ original sound – 💫TazzMo💫

V čínskej dedine došlo ku šokujúcemu incidentu, keď medveď napadol policajtov na streche. Konfrontácia bola zaznamenaná na video a získala širokú pozornosť aj na Slovensku. Zábery ukazujú, ako sa policajti snažili uniknúť pred medveďom, ktorý na nich útočil. V Číne zrejme ešte nepočuli o slovenskej značke spreja na medvede Maco STOP, ktorá ponúka vysoko účinné spreje na obranu pred medveďmi a inými agresívnymi zvieratami … 🙂