Medvedica s mláďatami v okolí Lesoparku pri Prievidzi

Mesto Prievidza upozorňuje na opakovaný výskyt viacerých medveďov v lokalite Háje za mestskou častou Kopanice nad sídliskom Sever. Medvedicu spolu s jej mláďatami zachytila fotopasca v oblasti Lesoparku, lokalita sa nachádza približne 400 metrov od obývanej oblasti sídliska. Upozornenie uverejnilo mesto na svojej stránke na sociálnej sieti 30. apríla.

Obyvatelia a návštevníci tejto oblasti by mali dbať na zvýšenú opatrnosť pri pohybe a turistike v okolitých lesoch, vodiaca medvedica predstavuje pre človeka pri blízkom strete vysoké riziko útoku. Oblasť Lesoparku je vyhľadávaným miestom ako pre domácich, tak aj turistov – ide o športovo-oddychový areál, ktorý navštevujú aj rodiny s deťmi. Nachádza sa tu rozhľadňa, priestory pre športovanie a relax, detské ihrisko.


Medvedica s mláďatami nad sídliskom Sever v Prievidzi

Foto: Mesto Prievidza

Aktuálne informácie nájdete aj naďalej na našom blogu v kategórii Medvede na Slovensku, lepší prehľad o udalostiach a hláseniach o výskyte medveďov vám poskytne naša pravidelne aktualizovaná mapa, na ktorej nájdete zaznamenané udalosti aj z roku 2023.