Medvedica s mladými opakovane v intraviláne mesta Tisovec

Mesto Tisovec, ktoré leží v Banskobystrickom kraji v okrese Rimavská Sobota upozorňuje na pohyb medvedice v intraviláne mesta. Medvedicu spolu s troma mláďatami videli opakovane v záhrade na Bakulínyho ulici, v lokalite Krivá a Obadove očko. Mestský úrad dôrazne upozorňuje občanov, aby zvážili pohyb v uvedených lokalitách a do odvolania ich nenavštevovali, ak to nie je nutné. Mimoriadna ostražitosť je na mieste. Mesto uverejnilo upozornenie na svojej oficiálnej stránke a na svojej stránke na sociálnej sieti 17. júla popoludní.

V blízkosti centra Tisovca sa medveď objavil aj začiatkom februára, keď sa pohyboval v blízkosti centra mesta, po kopci nad miestnym obchodom. Občania už v minulosti upozorňovali na prítomnosť medveďa v tejto oblasti a je možné, že sa bude pohybovať v blízkosti obydlí aj naďalej.


Ďalšie aktuality o medveďoch nie len z Banskobystrického kraja nájdete na našom blogu alebo na interaktívnej mape medveďov, ktorá vám poskytne lepší prehľad o udalostiach a lokalitách na Slovensku, kde na pohyb medveďa upozorňovali najčastejšie.