Muža v Západných Tatrách napadol medveď

V prvom rade ochrancovia upozorňujú, že ak sa stretnete s medveďom, nikdy si ho nesnažte vyfotiť ani natočiť. Turista, ktorý natočil video v Západných Tatrách, túto výstrahu ignoroval a takmer prišiel o život.

Muž zbadal medveďa a rozhodol sa natočiť dokumentárny film. Bol to veľmi hlúpy nápad. Turista si k videu pripojil aj popis, kde detailne opisuje chyby, ktoré na túre urobil. Čitateľ upozornil na video, ktoré zverejnila skupina na Facebooku s názvom „This is Slovakia“. V popise videa turista priznal, že si všimol znaky prítomnosti medveďa, ale napriek tomu sa nechoval opatrne. Medveďa uvidel krátko potom a rozhodol sa ho natočiť.


„Okolo mňa prechádza iná skupinka štyroch turistov a ja vidím z hora z poľskej strany prichádzať medveďa. Ešte si hovorím aké by to bolo skvelé ho nafilmovať v takom krásnom horskom prostredí. A aj tak bolo. Ešte sa pokúšam zavolať tak, ako som sľúbil skupinke, s ktorou som už stratil zrakový kontakt. No neúspešne, nie je tu signál,“ hovorí turista.

Filmuje medveďa, ako sa pasie popri potôčiku už dobrých 20 minút, no medveď sa neustále približuje a dokonca si ho všimne. Keď je už 50 metrov od neho, turista sa postaví a snaží sa presunúť ďalej, aby mu nevstúpil do cesty. Vtedy sa medveď obráti a začne sa smerovať k nemu. To, čo nasledovalo, už na videu nie je zaznamenané. Turista sa pokúša zastaviť medveďa sprejom proti medveďom, ale zdá sa, že nepomáha. Potom sa snaží utiecť, ale medveď ho stále sleduje. Utrpel viacero zranení, vrátane zranenia hlavy. Natočiť medveďa z blízka bola veľmi nebezpečná a hlúpa myšlienka, ktorá mohla stáť turistu život.