Obec Horná Ves upozorňuje na medvedicu s dvoma mláďatami

Na pohyb medvedice upozorňuje obec Horná Ves neďaleko Kremnice, ktorá sa nachádza v okrese Žiar nad Hronom. Medvedicu spolu s dvoma mláďatami videli 10. júla vo večerných hodinách približne o 20:30 pohybovať sa na lúke za domami smerom na vodáreň. Obec preto žiada obyvateľov a návštevníkov o zvýšenú obozretnosť pri pohybe v tejto lokalite, najmä v ranných a večerných hodinách.

Informáciu uverejnila obec na svojej oficiálnej stránke, na prítomnosť medvedice pri obci Horná Ves bol upozornený aj Zásahový tím ŠOP SR, ktorý bude situáciu monitorovať. Pohyb medveďa v blízkosti obce môžu občania nahlásiť na tel. čísle +421 903 201 879 (Zásahový tím Juh, Banská Bystrica).


Na pohyb medveďa pri Hornej Vsi upozorňovala obec aj koncom júna, pohyboval sa v časti Hanová za obcou. Jej pohyb zachytila aj poľovnícka fotopasca, aj v tomto prípade išlo o medvedicu s mláďatami.

Aktuality o medveďoch nájdete na našom blogu alebo na interaktívnej mape výskytu medveďa, ktorá vám poskytne lepší prehľad o lokalitách, v ktorých najčastejšie upozorňovali na prítomnosť šelmy v blízkosti obcí.