Obec Klin pri Námestove upozorňuje na medvedicu s mladými v katastri obce

Obec Klin, ktorá leží v severnej časti Žilinského kraja neďaleko Námestova upozorňuje obyvateľov na pohyb medvedice s mláďatami, ktorú videli v oblasti neďaleko obce v lokalite okolo ulice Plátennícka pri Klinskom rašelinisku. Obec o pohybe medvedice informovala na svojej stránke na sociálnej sieti 20. júla. Obyvateľov a návštevníkov žiadajú o zvýšenú ostražitosť pri pohybe v okolitých lesoch, najmä ráno a vo večerných hodinách, kedy sú medvede aktívnejšie. Obec sa nachádza blízko Oravskej priehrady a neďaleko sa na kopci Grapa nachádza monumentálna socha Ježiša Krista, ktorá je obľúbeným cieľom miestnych, tak aj turistov zo širokého okolia.

Na medveďa v katastri upozorňovala aj neďaleká obec Trstená ešte koncom júna, medveďa videli v blízkosti Oravskej priehrady v lokalitách Okrúhla poľana a Za Jelešňou v blízkosti kaplnky Panny Márie, ktorá je často navštevovanou oblasťou či už miestnymi obyvateľmi, tak aj turistami.


Viac aktuálnych správ o výskyte medveďa nájdete na našom blogu alebo na mape výskytu medveďa, ktorá vám poskytne lepší prehľad o lokalitách, kde na šelmu upozorňovali najčastejšie.