Obec Podbrezová upozorňuje na medveďa v okolí

Obec Podbrezová, ktorá sa nachádza v okrese Brezno upozorňuje obyvateľov na pohyb medveďa v katastrálnom území obce. Podľa dostupných informácií zaznamenali pohyb medveďa v miestnej časti Lopej v lokalite medzi Lašťokom a Súkromnou strednou odbornou školou hutníckou, ktorá sa nachádza v okrajovej časti obce. Upozornenie uverejnila obec na svojej oficiálnej stránke a tiež na stránke na sociálnej sieti 15. augusta.

V súvislosti s výskytom medveďa v okolí obce Podbrezová žiadajú obyvateľov a návštevníkov oblasti o zvýšenú ostražitosť pri prechádzkach a turistike v lokalitách okolo obce a priľahlých lesoch.


Na medveďa v Podbrezovej upozorňovali aj v polovici júla, pohyb šelmy registrovali v lokalite Šiklov – západný výbežok vrchu Brezová, kde sa do roku 2000 vyvážal odpad zo železiarní. Jedná sa o lokalitu, ktorá je od obývaných častí obce vzdialená necelý kilometer. Opakovaný problém s plachým medveďom riešia už niekoľko mesiacov v lokalite na Táloch, ktorá je od Podbrezovej vzdialená necelých 10 kilometrov. Medveď sa pohybuje priamo po golfovom ihrisku, na ktorom sa podľa informácií objavil viac ako 30 krát. Nevadia mu ani ľudia, ktorí sa pohybujú po ihrisku. Viac o tomto prípade a video medveďa na ihrisku pri ľudoch nájdete v článku Medveď na golfovom ihrisku na Táloch neďaleko Brezna.

Aktuálne upozornenia na medveďov nájdete naďalej na našom blogu Medvede na Slovensku alebo na interaktívnej mape, ktorá vám poskytne lepší prehľad o lokalitách, kde v roku 2023 upozorňovali na pohyb medveďa v blízkosti ľudí.