Z medveďa pri obci Dolné Trhovište sa stal diviak…

Na facebookovej stránke Obce Dolné Trhovište bola uverejnená aktualizácia pôvodného článku a teda, zviera, ktoré pripomínalo medveďa, nebol medveď, ale diviak.
Pôvodná správa: Pri obci Dolné Trhovište behá po cestách mladý medveď

Jeden z občanov obce Dolné Trhovište v okrese Hlohovec nedeľu informoval starostku o tom, že počas cesty do práce z Dolného Trhovišťa do Hlohovca videl mladého medveďa pri ceste II/514. Túto skutočnosť zachytila auto kamera v jeho vozidle a zaznamenala pobehovanie našej najväčšej šelmy popri ceste. Z videa však nie je úplne jasné, či šlo o mladého medveďa alebo diviaka.

Starostka ihneď podnikla opatrenia, prostredníctvom rozhlasu varovala obyvateľov a ešte v ten večer kontaktovala Poľovnícke združenie Hlohovec Aj miestni poľovníci sú na pozore, pretože hovoria, že medvede sú príliš početné a ak sa zviera objaví na nečakanom mieste, ľudí to vždy vystraší.

Poľovníci na základe videa tvrdia, že išlo o menšieho medveďa, keďže má na chrbte hrb. V okolí však nenašli žiadne stopy medveďa, opatrnosť je však na mieste. V minulosti sa podobná situácia už vyskytla aj v blízkych Otrokovciach, kde sa podarilo medveďa zachytiť.