Upozornenie na medveďa v sliačskych kúpeľoch

Upozornenie na medveďa v blízkosti mesta Sliač sa na sociálnej sieti objavilo v sobotu 20. apríla v skorých ranných hodinách, šelma bola spozorovaná v lokalite sliačskych kúpeľoch. Obyvatelia a návštevníci by mali v tejto súvislosti dbať na zvýšenú obozretnosť pri pohybe v kúpeľnom parku a jeho okolí, najmä v ranných a večerných hodinách, nevzďaľovať sa z frekventovaných komunikácií.

Z okolia kúpeľov nejde o novinku, v oblasti sa každoročne pohybuje medvedica spolu s jej mláďatami, na ktorú mesto posledne upozorňovalo začiatkom apríla – tento krát sa má jednať o medvedieho samca. O pohybe jedinca bol informovaný Zásahový tím ŠOP SR, ktorý bude situáciu monitorovať.


Na medveďa v okolí upozorňovali v pondelok 15. apríla aj obyvatelia zvolenského sídliska Zlatý Potok, šelma sa pohybovala v blízkosti panelákov a konečnej zastávky MHD v smere na Bakovu jamu – lokalita je od kúpeľov v Sliači vzdialená necelé 3 kilometre nie je preto vylúčené, že môže ísť o rovnakého jedinca. Video medveďa na zvolenskom sídlisku nájdete v tomto článku.

Aktuálne informácie nájdete aj naďalej na našom blogu v kategórii Medvede na Slovensku, lepší prehľad o udalostiach a hláseniach o výskyte medveďov vám poskytne naša pravidelne aktualizovaná mapa, na ktorej nájdete zaznamenané udalosti aj z roku 2023.