Upozornenie na výskyt medveďa v katastri obce Cabov, okr. Vranov nad Topľou

Obec Cabov, ktorá sa nachádza na východnom Slovensku v okrese Vranov nad Topľou upozorňuje obyvateľov na výskyt medveďa v katastrálnom území obce. Pobytové znaky šelmy sa našli v lese v lokalite známej ako Bartoška, nejedná sa teda o lokalitu blízko zastavaného územia obce. Medvede sa v tejto časti Slovenska zvyčajne nevyskytujú a je možné, že šelma cez územie len migruje a nebude sa v oblasti zdržiavať. Upozornenie uverejnila obec 12. októbra na svojej stránke na sociálnej sieti.

Stopa medveďa pri obci Caboj v okrese Vranov nad Topľou
Stopa medveďa pri obci Caboj v okrese Vranov nad Topľou

Foto: Facebook obec Caboj


Obec Cabov v tejto súvislosti žiada obyvateľov a návštevníkov o zvýšenú ostražitosť pri pohybe v blízkych lesoch, najmä v ranných a večerných hodinách. Aktivita medveďov a ich migrácia je v jeseni vyššia, nakoľko si hľadajú potravu a zimoviská pre zimnú hibernáciu – známa tiež ako zimný spánok.

Viac aktuálnych informácii o medveďoch na Slovensku nájdete v tejto kategórii, pre lepší prehľad o lokalitách, kde upozorňujú na medvede najčastejšie sa môžete pozrieť na našu mapu medveďov, na ktorej nájdete upozornenia a tiež útoky z roku 2023.