Upozornenie pre turistov v oblasti Malej Fatry smerom k Šútovskému vodopádu

Tentokrát sa nejedná o medveďa, ktorý sa pohybuje v blízkostí ľudských obydlí ale o šelmu v jej prirodzenom prostredí. Upozornenie zdieľame najmä pre turistov, ktorí sa chystajú k Šútovskému vodopádu – najvyššiemu vodopádu Malej Fatry v Žilinskom kraji. Nakoľko sa jedná o obľúbené miesto turistov, vzdialené približne 4 kilometre od obce Šútov.

Dobre mienené upozornenie uverejnil používateľ na facebook stránke Turčianska Záhradka. Medveďa v tejto oblasti vídať najmä v úseku medzi prvou drevenou lavičkou a odbočkou na chodník k Mojžišovým prameňom, kde sa má nachádzať migračná trasa medveďa. V tomto úseku je vidieť najviac stôp, pohyb medveďa tiež potvrdila fotopasca. Zvýšiť ostražitosť je na mieste najmä v ranných a večerných hodinách, majitelia psov by taktiež mali dbať na pravidlá a nepúšťať psa na voľno.


Informáciu vrátane fotografií nájdete na facebooku na tomto odkaze: https://www.facebook.com/TurcianskaZahrada/posts/pfbid02toyzhra7X4QPnJE4BTp7TtXnv7SdLUgUXdBCbBVgcTfB5WE1tA5qSUoscM6k1UPAl