Velčice pri Zlatých Moravciach upozorňujú na pohyb medveďa

Obec Velčice, ktorá sa nachádza v Nitrianskom kraji neďaleko mesta Zlaté Moravce, upozorňuje obyvateľov na pohyb medveďa v oblasti pri kaplnke, ktorá sa nachádza nad obcou smerom do lesa. Informáciu uverejnila obec 12. októbra na svojej stránke na sociálnej sieti. V okolí sa nachádza viacero turistických trás a náučných chodníkov, oblasť sa nachádza v blízkosti Chránenej krajinnej oblasti Ponitrie, ktorá je vyhľadávaná ako miestnymi, tak aj turistami z okolia.

Obec v tejto súvislosti žiada obyvateľov a návštevníkov o zvýšenú ostražitosť pri pohybe mimo obce a v blízkych lesoch, aktivita medveďov je na jeseň vyššia, šelmy si hľadajú potravu pred prichádzajúcou zimou a tiež zimoviská, kde toto obdobie prečkajú.


Fotopasca zachytila medveďa pri obci Velčice pri Zlatých Moravciach

Foto: Facebook Polovacky.com

Na medveďa v tejto oblasti upozorňovalo ešte v polovici augusta aj poľovnícke združenie ČER v Kolíňanoch, pobytové znaky šelmy sa našli v blízkosti rybníka za obcou. Ako spomenuli, medveď cez toho územie pravdepodobne len prechádza.

Ďalšie aktuality o medveďoch nájdete na našom blogu alebo na interaktívnej mape výskytu medveďa, ktorá vám poskytne lepší prehľad o lokalitách, v ktorých najčastejšie upozorňovali na prítomnosť medveďa v blízkosti obcí na Slovensku.