Video, ako na sa na motorkára vyrútil medveď

Na stránke BusyWild na Facebooku sa objavilo krátke video, ktoré zachytáva motorkára, ktorý spadol v blízkosti medvedieho brlohu. Jeho GoPro kamera namontovaná na helme zachytila celú situáciu. Na záberoch vidno, ako medveď vyskočil z brlohu a pripravoval sa na útok. Muž sa snažil vzdialiť, ale zviera sa mu nezadržateľne blížilo. Našťastie, druhý jazdec prišiel s inovatívnym plánom, ako odohnať medveďa. Začal pridávať plyn na motorku, čo spôsobilo ohlušujúci zvuk motora. Medveď sa zrazu otočil a zmizol v lese.

Zdá sa, že pri obrane proti medveďom je najdôležitejšie použiť zbrane, ktoré máte po ruke. To môže byť pištoľ, sprej na medvede alebo … 😀 ako dokazuje toto video – zvuk motora.


Video z útoku medveďa

Z videa nie je jasné, kde sa to stalo, ale mnoho komentujúcich poukazovalo na to, že zvuk motora pravdepodobne zachránil mužovi život. Väčšina odborníkov súhlasí s tým, že vydávanie hlasných zvukov v blízkosti medveďa je jedným zo spôsobov, ako upozorniť zviera na vašu prítomnosť, čo môže zabrániť nečakaným stretom. Nič to ale nemení na fakte, že jazdiť v lese nie je ideálna voľba 🙂