Ďalší medveď v okolí Slanej Lehoty blízko mesta Poltár

V okolí obce Slaná Lehota, ktorá sa nachádza v južnej časti Banskobystrického kraja bol zaznamenaný výskyt ďalšieho medveďa. Obec sa nachádza blízko mesta Poltár. Pohyb medveďa zachytili poľovnícke fotopasce ešte 4. júla približne o 19. hodine večer, jedná sa o lokality Krásny dubec, Poltárska hora, Kupenská hora. Podľa uvedených informácií sa jedná o medvedieho samca – o ďalšieho, štvrtého jedinca medveďa v lokalite okolo mesta Poltár a obce Slaná Lehota.

Koncom júna sme informovali o pohybe medvedice s dvoma mláďatami v lokalite starého ihriska pri meste Poltár, ktoré je od obývanej časti vzdialené približne 500 metrov. Písali sme o tom v článku Medvedica s mladými pri meste Poltár, ktorú spozoroval pracovník v lese na krátku vzdialenosť – medvedica prišla k chlapovi, ktorý nakladal drevo a pracoval tam s motorovou pílou. Výskyt medveďa je podľa miestnych v tejto lokalite bežný, väčšinou sa však nejedná o tak plaché jedince ako v tomto prípade. Medvedica sa nebojí priblížiť k ľudom aj na pár metrov.


Viac aktualít nájdete na našom blogu alebo na mape výskytu medveďa v blízkostí obcí – mapa nezobrazuje populáciu medveďov, ale miesta, kde prevažne tento rok upozorňovali na ich výskyt.