Medveď blízko cesty a cyklistov v Nezbudskej Lúčke pri Žiline

Prešlo len pár dní, od kedy sme uverejnili upozornenie na medveďa, ktorého sa 14. augusta podarilo na kameru v aute zachytiť vodičovi na ceste medzi obcami Varín a obcou Nezbudská Lúčka pri Žiline. Dnes sa na sociálnej sieti, na stránke Žiliňak.sk objavilo ďalšie video medveďa z tejto oblasti a pravdepodobne ide o rovnakého jedinca. Video zachytáva pohyb šelmy pri koľajisku a popri ceste, pričom na záberoch je vidieť, ako v blízkosti medveďa prechádzajú po ceste viacerí cyklisti.

Video: Facebook Žiliňak.sk


O medveďovi, ktorého vodič zachytil na video na ceste, kde sa nachádza aj viacero rodinných domov a cestu bežne využívajú cyklisti a chodci sme písali 15. augusta v tomto článku. Stalo sa tak na ceste tretej triedy III/2073 medzi obcou Varín a Nezbudskou Lúčkou pri Žiline. Starosta v tejto súvislosti kontaktoval Zásahový tím, ktorý má na mieste vykonávať hliadkovaciu činnosť, podľa vyjadrení miestnych obyvateľov vídať šelmu v okolí už niekoľko dní. Medveďa videli aj na miestnom ihrisku v ktorého blízkosti sa na začiatku obce nachádza železničná stanica Nezbudská Lúčka – Strečno.

Zásahový tím eviduje v oblasti Nezbudskej Lúčky a Varína niekoľko problémových medveďov a v prípade neúspechu s ich plašením bude podaná žiadosť o ich usmrtenie. Aktuálne informácie o medveďoch v Žilinskom kraji a upozornenia na ich pohyb nájdete v tejto kategórii na našom blogu alebo na mape medveďov, ktorá vám poskytne lepší prehľad o lokalitách.