Medveď v časti Mojšová Lúčka pri Žiline

Pohyb medveďa v blízkosti Žiliny, v mestskej časti Mojšová Lúčka, zachytila bezpečnostná kamera 28. júna približne o 3. hodine ráno. Informoval o tom poslanec mestského zastupiteľstva v Žiline, Patrik Groma na svojom profile na sociálnej sieti. Obyvatelia tejto oblasti by preto mali zvýšiť obozretnosť.

Ako ďalej informuje, opatrnosť by mali zvýšiť aj obyvatelia mestských častí Trnové, Rosiniek a Celuózky, okrem spomínaných mestských častí aj obyvatelia žilinského sídliska Vlčince.


Mojšová Lúčka sa nachádza pri Vodnom diele Žilina, okolím vodného diela prechádza cykloturistická trasa, ktorá vedie z Budatína cez Varín až do Strečna, kde sa nachádza aj rovnomenný hrad, ktorý je obľúbeným miestom turistov. Na Vodnom diele Žilina je vybudovaný aj asfaltový chodník pre chodcov a in-line korčuliarov.

Aktuality o pohyboch medveďa v blízkosti ľudských obydlí a obcí nájdete na našom blogu Medvede na Slovensku. Poslednú aktualitu zo Žilinského kraja sme uverejnili včera, kde sa zásahovému tímu podarilo odchytiť druhého medveďa na cintoríne v Ružomberku. Išlo o troj ročného samca s hmotnosťou približne 70 kilogramov. Šelma sa na cintorín vracala opakovane, za asistencie veterinára bola usmrtená.