Medveď v lokalite Malý Borkút pri Prešove, obľúbené miesto turistov

V nedávnej dobe sa objavila upozornenie na prítomnosť medveďa v ďalšej lokalite nedaleko mesta Prešov. Konkrétne ide o lesy v oblasti Malý Borkút. Lesopark Borkút na sociálnych sieťach informoval: „Medveď v Malom Borkúte. V sobotu bol v Mestských lesoch videný medveď. Pri prechádzke v lese preto buďte maximálne opatrní.“ Borkút je predmestská časť Prešova, ktorá už dlhé roky láka návštevníkov nielen z miestnych radov, ale aj turistov, vďaka svojej rekreačnej oblasti. V oblasti Malý Borkút, kde sa medveď pohybuje, sa nachádza aj lesnícky náučný chodník.

Ľudia, ktorí často navštevujú túto lokalitu, sú veľmi vystrašení. Zuzana komentovala: „Ďakujem za informáciu, pretože sa tam často venujeme časťami aj s deťmi.“ Petra sa k nej okamžite pridala a uviedla: „Boli sme tam včera na prípravu gulášu a opekanie. Našťastie sme medveďa nevideli.“


Len včera sme informovali o prípade, kde partiu robotníkov prekvapil medveď v mestských lesoch pri Prešove.

Odborníci považujú „paprikový sprej na medvede“ za najlepšiu metódu, ako odradiť útočiaceho medveďa. Tento sprej by mal mať minimálne 225 gramov a obsahovať 1-2 % kapsaicínu. Mal by byť schopný poskytnúť minimálne 6 sekúnd postreku s dosahom najmenej 7,5 metrov.