Medveď v okolí obce Mošovce pri Turčianskych Tepliciach

Na sociálnej sieti sa objavilo ďalšie video, ktoré zachytáva medveďa v katastrálnom území obce Mošovce pri Turčianskych Tepliciach na juhu Žilinského kraja. Pohyb medveďa sa podarilo zachytiť na video vodičovi osobného auta 12. septembra, obyvatelia a návštevníci by pri pohybe a turistike v okolitej prírode mali dbať na zvýšenú ostražitosť.

Video: Facebook Farma Jack Mošovce


V spomínanej lokalite nie je výskyt medveďa rarita, potvrdzujú to aj slová z obecného úradu o ležoviskách medveďa v blízkom parku, na prítomnosť šelmy upozorňovali viac krát aj obyvatelia. V obci Mošovce videli medveďa aj 12. augusta v okolí Mošovského parku, ktorý sa nachádza v jej okrajovej časti, v rovnaký deň upozorňovali na medvede aj v okolí približne 4 kilometre vzdialenej obci Blatnica, kde ich zazreli na turisticky obľúbenom mieste – na ceste smerom k zrúcanine hradu Blatnica sa pohybovali tri medvede, fotografie nájdete v článku Medvede medzi Blatnicou a Folkušovou.

Obce v okolí Turčianskych Teplíc a ich mestské časti upozorňujú posledné mesiace na medvede takmer pravidelne, 22. augusta bol hlásený pohyb medvedice spolu s jej mláďatami v mestskej časti Turčiansky Michal pri hasičskej zbrojnici DHZ, ktorá sa nachádza na zastavanom území. Na ceste pri mestskej časti Turčiansky Michal sa našiel zrazený medveď – podľa dostupných informácií ide o jedinca, ktorý útočil v júli tohto roku na blízkej rodinnej farme v obci Háj.

Lepší prehľad o lokalitách, v ktorých upozorňovali na medvede nie len v okolí Turca, vám poskytne mapa hlásení výskytu medveďa, aktuálne informácie z celého Slovenska nájdete naďalej na našom blogu.