Medvedica so štyrmi mláďatami v okolí Očovej, okres Zvolen

Na sociálnej sieti sa objavilo ďalšie video, ktoré zachytáva skupinu medveďov v blízkosti obce, tentokrát neďaleko Očovej v Banskobystrickom kraji, ktorá je vzdialená necelých 10 kilometrov od mesta Zvolen. Obyvateľke sa 6. septembra vo večerných hodinách podarilo na video z auta zachytiť medvedicu spolu s jej štyrmi mláďatami, podľa dostupných informácií neďaleko ich domu, ktorý sa nachádza v okrajovej časti, približne 5 kilometrov za obcou.

Video: Facebook Medvede na Slovensku / Zuzana M.


Problémy s medveďmi riešia v okolí už dlhší čas, v katastri blízkej obce Hrochoť spôsobujú škody nie len na včelstvách a hospodárstvach, ale aj na lúkach a pasienkoch, ktoré rozrývajú. Podľa informácií sa jedná až o 11 medveďov … “Tento stravovací fenomén trvá na Hrochoti už pár týždňov a rozširuje sa aj na ďalšie lúky. Za dnešné ráno som narátal 11 jedincov, mladších aj dospelých hodujúcich na pandravách. Konkrétne pri tejto lúke z jej oficiálnej výmery 8,02 ha je znehodnotených cca 70 % plochy.” – potvrdzuje Martin, ktorý bol zmapovať škody po oslovení Okresného úradu v Banskej Bystrici na podnet predsedu Poľnohospodárskeho družstva Hrochoť – informovali sme o tom 5. augusta v článku Problémové medvede v okolí Detvy začnú usmrcovať, medveď prekvapil aj štáb RTVS.

Medvede trápia aj obyvateľov Detvy, posledne sa obyvateľom podarilo zachytiť medveďa pri autobusovej stanici, začiatkom júna tiež v rôznych častiach mesta v blízkosti domov a v časti Kostolná sa medveď prechádzal po hlavnej ceste medzi rodinnými domami.

Viac aktuálnych informácií z tejto oblasti nájdete v kategórii Medvede v Banskobystrickom kraji alebo na mape medveďov, ktorá vám poskytne lepší prehľad o lokalitách, kde na medvede upozorňovali najčastejšie.