Mesto Krásno nad Kysucou varuje pred medveďom v časti Blažkov

V okrese Čadca opäť videli nebojácneho medveďa, ako sa pohybuje v blízkosti rodinných domov. Medveď sa pohyboval v takej blízkosti, že mesto Krásno nad Kysucou vydalo varovanie pre obyvateľov. Medveďa videli v lokalite Blažkov, časť Nižné Vane. Vzhľadom na to, že medveď sa pohyboval v blízkosti rodinných domov, mesto odporúča zvýšenú opatrnosť pre jeho obyvateľov a návštevníkov – o udalosti informovalo na sociálnej sieti.Medvede na Kysuciach

Začiatkom mesiaca sme informovali o pohybe medvedice s mladými neďaleko Poviny na Dolných Kysuciach, ktorá je od obce Krásna nad Kysucou vzdialená približne 10 kilometrov. Posledný záznam medvedice s piatimi mláďatami pochádza z pondelka 29. mája a v lokalite Tatarovce, asi 200 metrov od obývanej zóny, bola zaznamenaná medvedica so štyrmi mláďatami, a to nielen pomocou fotopasce, ale aj prostredníctvom pozorovania miestnych obyvateľov.


V obci Klubina zaznamenali pohyb medveďa 18. mája neďaleko cyklotrasy, tá je obce Krásna nad Kysucou vzdialená približne 8 kilometrov.