Obec Kálnica pri Trenčíne upozorňuje na výskyt medveďa

Obec Kálnica, ktorá sa nachádza v Trenčianskom kraji v okrese Nové Mesto nad Váhom, upozorňuje obyvateľov na výskyt medveďa v katastri, ktorého pohyb bol zaznamenaný v nedeľu 12. mája v oblasti Sudenice nad obcou, ktorá sa nachádzajú v pohorí Považský Inovec.

Obec žiada návštevníkov a obyvateľov, aby v rámci bezpečnosti a ochrany zdravia zvýšili ostražitosť a zvážili pohyb v lese. Nakoľko sa jedná o oblasť mimo obce, upozornenie je mierené najmä na turistov, ktorí sa chystajú do tejto oblasti. Nachádza sa tu viacero vyhľadávaných turistických trás a rozhľadňa, ktorá láka návštevníkov zo širokého okolia.


Na prítomnosť medveďov upozorňovali v tejto oblasti aj koncom apríla z okolia obcí Trenčianske Jastrabie a Dubodiel. Medvedica sa spolu s jej dvoma mláďatami pohybovala blízko obývaných častí, viac informácií nájdete na tomto odkaze.

Lepší prehľad o lokalitách, kde na ne upozorňovali najčastejšie, vám poskytne mapa hlásení výskytu medveďa, na ktorej nájdete zaznamenané upozornenia od obcí a miest Slovenska. Aktuálne informácie a upozornenia nájdete naďalej na našom blogu v kategórii Medvede na Slovensku.