Obec Košeca pri Ilave upozorňuje na medveďa v katastri

Obec Košeca, ktorá sa nachádza v Trenčianskom kraji v blízkosti mesta Ilava upozorňuje obyvateľov na pohyb medveďa v katastrálnom území obce. Upozornenie uverejnili na svojej stránke na sociálnej sieti 27. augusta spolu s fotografiou medveďa, ktorého pohyb zaznamenali v oblastiach Blížna dolina a Radošovec okolo obce v lokalitách, ktoré sú bežne navštevované turistami, uvádza obec vo svojom upozornení.

Obyvateľov a návštevníkov oblasti preto prosia o zvýšenú opatrnosť pri prechádzkach a turistike v lesoch okolo. Informáciu na možný výskyt medveďa uverejnila obec tiež 16. augusta s tým, že v okolí sa našli pobytové znaky a stopy šelmy – medveďa v tom čase nikto nevidel. Obec sa nachádza v blízkosti Chránenej krajinnej oblasti Strážovské vrchy a medveď hnedý sa v tejto oblasti vyskytuje prirodzene. V auguste minulého roka došlo v neďalekej oblasti k útoku medveďa na lesného pracovníka pri obci Domaniža.


Medveď v okolí obce Košeca pri Ilave

Foto: Facebook obec Košeca

V blízkej lokalite upozorňovali na pohyb medveďov aj v okolí obce Trenčianska Teplá, ktorá sa od Košece nachádza približne 13 kilometrov južne. Medvedicu spolu s jej mláďatami videli v časti Dobrá v lokalite pri chate smerom na Suché Potoky, kde sa nachádza viacero turistických trás, ktoré sú navštevovaní nie len miestnymi obyvateľmi, ale aj turistami z okolia.

Viac aktuálnych informácii o medveďoch na Slovensku nájdete v tejto kategórii, pre lepší prehľad o lokalitách, kde upozorňujú na medvede najčastejšie sa môžete pozrieť na našu mapu medveďov, na ktorej nájdete upozornenia a tiež útoky z roku 2023.