Poľovník prehovoril o útoku medveďa vo Višňovom

V deň na prvého mája, dvaja kamaráti, poľovník a lesník, sa rozhodli vyraziť na lov do lesa neďaleko od obce Višňové v okrese Žilina. Po krátkej dobe zazreli diviaka, na ktorého vystrelili. Ten sa im však stratil z očí a tak sa ho vydali hľadať. Avšak, keď sa dostali bližšie k úlovku, zrazu sa z kríkov ozvalo hlučné ručanie. Bez toho, aby si to uvedomili, vyrušili zdravého a veľkého, vyše 100 kilového medveďa, ktorý sa do tej chvíle ukrýval v poraste.

Medveď bol pomerne agresívny a okamžite zaútočil na dvoch mužov. O útoku medveďa pri obci Višňové sme písali začiatkom mesiaca. Medveď prv zaútočil na lesníka a poľovník videl, ako jeho priateľa medveď doslova mrvil pred jeho očami, v zúfalstve preto vystrelil a medveďa zasiahol – čo zjavne nepomohlo, šelma sa obrátila proti nemu. Obrovské zuby sa mu zahryzli do ruky, v ktorej držal zbraň. Na ,,pamiatku,, mu na puške ostali zárezy od tesákov.Jeho útok bol krátky, trval desiatky sekúnd, mužom to ale prišlo ako večnosť.


Našťastie pre oboch mužov, útok prežili, privolaní záchranári ich odviezli do nemocnice v Žiline. Lesník zostal na pozorovaní ešte niekoľko dní, aby sa uistili, že mu nedošlo k poškodeniu srdca alebo mozgu.

Obdobie medvedej ruje, ktoré trvá od polovice apríla do konca júla, je pre človeka najrizikovejšie. Ako ukazuje tento prípad, ani zbraň nemusí byť vždy dostatočná ochrana, nakoľko útok sa väčšinou zomelie veľmi rýchlo.