Medveď naháňal cyklistu medzi obcami Liešťany a Čavoj, k útoku však nedošlo

V oblasti lesného porastu medzi obcami Liešťany a Čavoj, nachádzajúcej sa v okrese Prievidza, došlo k incidentu, keď medveď naháňal cyklistu. K priamemu útoku však nedošlo, cyklista sa zranil pri páde z bicykla. Trenčianska krajská polícia o tom informovala prostredníctvom sociálnej siete vo štvrtok ráno.

Podľa vyjadrenia polície, medveď prenasledoval cyklistu, čo spôsobilo jeho pád. Zraneného cyklistu previezli do nemocnice v Bojniciach, kde ho ošetrili. Policajti uviedli, že našťastie cyklista neutrpel žiadne vážne zranenia. Okrem toho bol o tomto incidente informovaný aj Zasahový tím pre medveďa hnedého.


Prievidza a medvede

V okolí Prievidze nejde tohto roku o ojedinelé strety s medveďom. Medveď v Nitrianskom Pravne prekvapil pracovníčku centra sociálnych služieb približne o piatej hodine ráno, keď prišla do práce. Incident sa odohral v polovici apríla tohto roku. Medveď sa pohyboval priamo po areáli – klienti centra majú pritom voľný pohyb, čo mohlo viesť k nebezpečnej situácii.

Koncom marca došlo k útoku medvedice nad obcou Nedožery-Brezany na lesného pracovníka neďaleko, ktorá si podľa zásahové tímu chránila potomstvo pred skupinou lesných pracovníkov. K útoku došlo neďaleko jej brlohu.