Medvedica s mláďatami v okolí obce Liptovská Teplička

Obec Liptovská Teplička, ktorá sa nachádza v Prešovskom kraji neďaleko mesta Svit upozorňuje obyvateľov na pohyb medveďa v okolí obce. Medvedicu spolu s mláďatami videli v lokalite náučného chodníka Okolím Liptovskej Tepličky, ktorý je obľúbeným miestom peších a cyklo turistov. V tejto súvislosti žiadajú návštevníkov a obyvateľov o zvýšenú ostražitosť pri pohybe v uvedených lokalitách. Obec uverejnila upozornenie na svojej stránke na sociálnej sieti a pohyb medvedice nahlásili zásahovému tímu pre medveďa hnedého ŠOP SR.

Medvedicu s mláďatami videli 13. júla aj v lokalite smerom do Lopušnej doliny, ktorá sa nachádza necelých 8 kilometrov od obce Liptovská Teplička, v polovici mája upozorňovalo na pohyb medvedice s mladými aj mesto Svit. Jej pohyb zaznamenali 14. júna v oblasti Baby, kadiaľ vedie náučný chodník, ktorí je obľúbenou lokalitou pre miestnych a návštevníkov mesta. V júny tiež upozorneňovali na zvýšený výskyt medveďa v okolí obce Spišské Bystré, ktoré je od spomínaných lokalít vzdialené približne 10 kilometrov vzdušnou čiarou.


Viac aktuálnych správ o výskyte medveďa nájdete na našom blogu alebo na mape výskytu medveďa, ktorá vám poskytne lepší prehľad o lokalitách, kde na šelmu upozorňovali najčastejšie.