Fotopasca Wachman Rio 4G

Úvod a všeobecný prehľad

Fotopasca Wachman Rio 4G je jedným z najnovších prírastkov na trhu fotopascí. Tento produkt posúva hranice toho, čo je možné dosiahnuť s fotopascou, nielen vďaka svojej kompaktnosti, ale aj vďaka pokročilým technologickým funkcionalitám. Ako už názov napovedá, fotopasca funguje v sieti 4G, čo znamená násobne rýchlejšie odosielanie fotiek ako bežné fotopasce. Táto recenzia sa podrobne zaoberá vlastnosťami tohto produktu a jeho výhodami.

Funkcie a výhody siete 4G

Fotopasca Wachman Rio 4G prináša mnoho výhod, ktoré ju výrazne odlišujú od iných fotopascí na trhu. V prvom rade funguje na sieti 4G, ktorá umožňuje rýchlejšie odosielanie fotografií. Táto fotopasca je však schopná sa prispôsobiť aj v prípade, že sieť 4G nie je dostupná. Dokáže fungovať aj na sieťach 3G alebo 2G, čo zvyšuje jej flexibilitu a spoľahlivosť v rôznych prostrediach.

Ďalšou výhodou siete 4G je schopnosť odosielať nielen fotografie, ale aj videá, čo je v porovnaní so sietami 2G a 3G obrovským zlepšením. Navyše, vďaka možnosti ovládania na diaľku cez aplikáciu, je používanie tejto fotopasci oveľa pohodlnejšie a efektívnejšie.

Technické špecifikácie

Wachman Rio 4G je vybavený mnohými vynikajúcimi technickými špecifikáciami. Ponúka rôzne možnosti nastavenia kvality foto (8MPx/12MPx/24MPx), čo znamená, že môžete upraviť kvalitu obrazu podľa svojich potrieb. Rovnako ponúka možnosť nahrávania videa vo FullHD (1920×1080), HD (1280×720) alebo VGA(640×480) formáte.

Fotopasca je vybavená farebným CMOS obrazovým senzorom s 5 megapixelmi a počet efektívnych pixelov je 2560×1920. Má denný a nočný režim a dosah 20 – 25m. V noci sa automaticky aktivuje IR LED s 60 LED diódami pre jasné a čisté snímky.

Ďalšie funkcie a vlastnosti

Fotopasca Wachman Rio 4G je tiež navrhnutá tak, aby bola čo najviac užívateľsky prívetivá. Má slovenské menu a slovenský návod, čo uľahčuje jej ovládanie a nastavenie. Je tiež jednou z najmenších MMS fotopascí na trhu, čo ju robí ideálnou pre prenosnosť a diskrétnosť.

Fotopasca má tiež niekoľko ďalších funkcií, ako je automatické nastavenie operátora, možnosť seriálneho čísla zariadenia, intervalové snímanie, cyklické prepisovanie SD karty a mnoho ďalších. Je tiež možné nastaviť počet záberov na jedno spustenie, čo umožňuje užívateľovi prispôsobiť fotopascu svojim potrebám.

Výdrž a odolnosť

Výdrž a odolnosť sú dôležitými aspektmi pri výbere fotopasci. Fotopasca Wachman Rio 4G je v tomto ohľade veľmi spoľahlivá. Je napájaná 8 AA batériami, ktoré nie sú súčasťou balenia, ale sú ľahko dostupné. Spotreba v pohotovostnom režime je nízka (0.165mA), čo značne predlžuje životnosť batérií – až 6 mesiacov.

Fotopasca je tiež odolná voči vode s hodnotením IP66, čo znamená, že je chránená pred prachom a silným prúdením vody. Vďaka tomu je ideálna pre použitie v rôznych poveternostných podmienkach. Jej prevádzková teplota je od -25°C do 60°C a teplota skladovania od -30°C do 70°C, čo ju robí vhodnou pre použitie v rôznych klimatických podmienkach.

V konečnom dôsledku, fotopasca Wachman Rio 4G je vynikajúci produkt, ktorý ponúka mnoho výhod a funkcií. Jej vysoká kvalita, spoľahlivosť a pokročilé technické špecifikácie ju robia ideálnou voľbou pre každého, kto hľadá spoľahlivú a vysoko kvalitnú fotopascu.

Technické parametre

Megapixel8MPx/12MPx/24MPx
Rozlíšenie videaFullHD (1920×1080), HD (1280×720), VGA(640×480)
Obrazový senzor5 megapixelov farebný CMOS
Dosah20 – 25m
IR LED60ks LED
PamäťSD karta (4MB – 32 GB)
ObjektívF=3.0; FOV=58°; Auto IR-Cut-Remove (v noci)
LCD displej2,4″ TFT, RGB, 262k
Formát fotoJPEG
Video formátAVI
Dĺžka videa05-10 sek. programovateľné pre odosielanie; 05-59 sek. programovateľné bez odosielanie
Počet záberov na jedno spustenie1-5
Čas spúšte0.4s
Oneskorenie – interval4s-7s
Fotoaparát + VideoÁno
Sériové číslo zariadeniaÁno
Intervalové snímanie /Time LapseÁno
Cyklické prepisovanie SD kartyON/OFF
Prevádzkové napätieBatérie: 6V; DC: 12V
Typ batérií8ks AA
Externé DC12V
Spotreba v pohotovostnom režime0.165mA
Životnosť batérií pri pohotovostnom režime6 mesiac. (6×AA~12×AA)
Automatické vypnutieV režime Test sa fotopasca automaticky vypne po 3 minútach, ak sa nestlačí žiadne tlačidlo.
Bezdrôtový GSM modulModul LTE Cat.4; V niektorých krajinách sú podporované siete 2G a 3G.
RozhranieUSB / SD karta/ DC konektor
MontážPopruh; Statív
Prevádzková teplota-25°C to 60°C
Teplota skladovania-30°C to 70°C
Prevádzková vlhkosť5%-90%
Odolnosť voči vodeIP66
Rozmery128x96x76 mm
Hmotnosť260g